Korduma kippuvad küsimused

 1. Kas võib kanda värvi pindadele pihusti või rulli, aga mitte pintsliga?

Rulli kasutamine annab välisilme seisukohalt häid tulemusi, sest värv jääb mõneks ajaks vedelaks, mis võimaldab seda kergesti levitada suurel pinnal. Tavaliselt ei ole vaja värvi rulli kasutamisel vedeldada. Tavalise pihusti puhul tuleb värvi vedeldada puhasti ja lahustiga Hammerite Brush Cleaner&Thinner 15% võrra. Parimate tulemuste saavutamiseks pihusti kasutamisel oodake kihtide pealekandmise vahel 30–60 minutit, et vältida niresid ja värvi valgumist.

 1. Millist lahustit võib kasutada?

Värvi vedeldamiseks kasutage puhastit ja lahustit Hammerite Brush Cleaner&Thinner. Kui kasutate teise tootja lahustit, tehke proovivärvimine, et kontrollida toodete ühilduvust.

Märkus. Teise tootja lahusti kasutamine võib põhjustada pinnakatte kvaliteedi halvenemise: vasardatud pinna efekti puudumise, värvi võimaliku koorumise või pragunemise pindadel, pindade atmosfäärikaitseaja lühenemise jne.

 1. Millised on lõplike pinnakatete liigid?

Läikivsile, poolmatt sile ja vasardatud pind.

 1. Mis juhtub, kuid Hammerite värvi intensiivselt segada?

Läikivsiledate ja poolmattvärvide struktuur on küllalt stabiilne. Seepärast värvide intensiivne segamine lõppviimistlusele kahju ei tee. Vasardatud tooniga värvi ei tasu enne tööde alustamist intensiivselt segada. Kui te olete värvi enne töid seganud, jätke see 5–8 minutiks seisma.

 1. Kas võib kanda Hammerite värvile läikiva alküüdvärvi?

Läikivale värvile üldiselt võib, kuid me soovitame kõigepealt kontrollimiseks värvida üks märkamatu koht. Hõbedasele, kuldsele või vasardatud tooniga värvile võib kanda läikiva värvi kihi pärast pinna täiendavat töötlemist. Eelmine kiht tuleb hästi puhastada/ette valmistada (lihvida). Uue kihi deformatsiooni ärahoidmiseks võib vaja minna sobivat kruntvärvi.

 1. Kas enne Hammerite värvi pealekandmist on vaja värvilistest metallidest pinnad kruntida?

Enne värvilistest (roostevabadest) metallidest pindade värvimist on soovitatav kanda parema nakkumise saavutamiseks peale üks kiht alumiiniumi, värviliste metallide ja sulamite kruntvärvi Hammerite Special Metals Primer.

 1. Millist temperatuurimõju Hammerite värvid taluvad?

Pidev mõju kuni +80 °C, ajutine kuni +150 °C.

 1. Kas Hammerite värve võib kasutada vee all olevate pindade värvimiseks?

Ei.

 1. Mitme aasta pärast tuleb Hammerite värviga kaetud pinnad üle värvida?

Katsetuste tulemused näitavad, et „tavalistes“ tingimustes tagab Hammerite värv korrosioonikaitse kuni 8 aastaks. Kuuma kliimaga maades ja intensiivse UV-kiirgusega piirkondades (näiteks suurte veekogude ääres) võib olla vajalik pinna välisilme taastamiseks kanda peale värvikiht kolme aasta pärast, olenevalt asjaoludest.

 1. Millega peab puhastama tsingitud terast?

Traditsiooniliselt soovitatakse kasutada seebilahust. See eemaldab kõik soolad, mis võivad esile kutsuda tsingikihi kaotanud kohtade korrosiooni.

 1. Kas Hammerite värvi võib kasutada galvaniseeritud pindade katmiseks viil- ja lamekatuste värvimisel?

Toodet ei ole lamekatustel spetsiaalselt katsetatud. Seepärast jääb see tarbija enda otsustada. Lamekatused on avatud igasugustele mõjudele ja neile koguneb tihtipeale vesi. Niisugused tingimused võivad takistada Hammerite värvi nakkumist ja seepärast ei tuleks seda neil eesmärkidel kasutada.

 1. Kas Hammerite värvide toone võib segada?

Kõiki Hammerite vasardatud pinna efektiga värvide toone võib omavahel segada, kuid sealjuures võib kannatada vasardusefekt. Samuti võib segada kõigi läikivsiledate värvide toone, välja arvatud hõbedane ja vaskne.